ACTIONBOT DLA CAR SERVICES

Czas wdrożenia:
miesięcy
Dostawca rozwiązań: TUATARA

Czołowy dostawca rozwiązań parkingowych w regionie Zatoki Perskiej, będący pionierem inteligentnych systemów i posiadaczem pierwszej sieci ładowarek dla samochodów elektrycznych, poszukiwał sposobu na automatyzację obsługi klienta. Z ponad 50 parkingami operacyjnymi i rosnącą liczbą stacji ładowania pojazdów elektrycznych, konieczne stało się usprawnienie sposobu udzielania klientom informacji o taryfach, godzinach otwarcia czy rabatach. Nasz chatbot oparty na sztucznej inteligencji znacząco poprawił obsługę klienta dla lidera w branży sprzyjającej ochronie środowiska w sektorze motoryzacyjnym. 

Klientem była wiodąca firma zarządzająca parkingami oraz główny dostawca stacji ładowania pojazdów elektrycznych w regionie. Ich infrastruktura była w pełni cyfrowa dla klientów, ale obsługa klienta nie nadążała za tym trendem. Pomimo dostępu klientów indywidualnych za pomocą specjalnej karty i aplikacji mobilnej, a większość informacji o usługach dostępna była na stronie internetowej, liczni klienci wciąż kontaktowali się mailowo lub dzwonili na infolinię operatora. 

Nasz innowacyjny asystent wirtualny, Actionbot, został zatrudniony do obsługi tego zadania. Celem było udostępnienie informacji na temat tej obszernej sieci w przestrzeni cyfrowej bez znacznego zwiększania liczby pracowników obsługi klienta. Chatbot dla usług parkingowych miał być pierwszym krokiem w automatyzacji procesów sprzedaży i komunikacji. 

Implementacja rozwiązania chatbota na kanałach klienta pozwoliła na szkolenie go w najczęstszych pytaniach, odpowiedziach i tematach rozmów. Wsparcie obejmowało dwa najczęściej używane przez klientów kanały – stronę internetową klienta i konto WhatsApp. 

 

Dokumtent PDF

Link Wideo

Diagram

Kontakt

Czas wdrożenia

months

Broszura