MILTON ESSEX S.A.

Website: http://www.miltonessex.eu

MILTON ESSEX S.A. jest innowacyjną spółką z sektora med-tech notowaną na WGPW na rynku NewConnect specjalizującą się w rozwijaniu zaawansowanej Sztucznej Inteligencji i jej integracji z systemami obrazowania medycznego przeznaczonych do nieinwazyjnej diagnostyki.
Dzięki bliskiej współpracy z technologicznym Partnerem ZURAD Sp. z o.o. należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej stworzyliśmy nowoczesne zaplecze laboratoryjno-produkcyjne gdzie opracowujemy zaawansowane technologie skaningowe dla medycyny wykorzystujące obrazowanie multispektralne z wyodrębnionym widmem w dalekiej podczerwieni (LWIR), pozwalające na automatyczną identyfikację nowego typu markerów skórnej reakcji alergicznej w przebiegu testów in vivo (HARM – Hyperthermic Allergic Reaction Markers).
Nasz system Sztucznej Inteligencji SkinLogic™ przeznaczony do automatyzacji odczytu skórnych testów alergicznych przeszedł pozytywnie testy kliniczne w Wojskowym Instytucie Medycznym (IRFAN -InfraRed Imaging of Field of Allergic Reaction MESX/ISC/09/18) i osiągnął jedne z najlepszych wyników na świecie (predykcyjność bliską 99% w stosunku do metody referencyjnej – złotego standardu diagnostycznego). Zostały one opublikowane w najnowszym wydaniu jednego z najbardziej prestiżowych periodyków naukowych – The NATURE Scientific Reports.

Milton Essex SA we współpracy z inżynierami z Instytutu Optoelektroniki WAT stworzył paletę zaawansowanych produktów wykorzystujących najnowocześniejsze układy sensorów i sztuczną inteligencję dzięki czemu nasze rozwiązania oferują pełną automatyzację.
(i.) system SkinSens™ to przełomowym instrument do automatycznej diagnostyki alergii w oparciu o testy skórne, który może być instalowany zarówno w specjalistycznych palcówkach jak i gabinetach prywatnych i w podstawowych ośrodkach opieki zdrowotnej przyspieszając diagnostykę alergii, w szczególności nadwrażliwości i na alergeny wziewne mające wpływ na rozwój astmy IgE zależnej na podłożu alergicznym, dzięki temu inteligentnemu systemowi możemy podczas jednej wizyty ocenić co pacjenta uczula i czy istnieje na to odpowiednia immunoterapia odczulająca – jedyny dzisiaj skuteczny sposób przeciwdziałania przyczynom powstawania alergii, co ma szczególne znaczenia dla diagnostyki dzieci >5 r.ż. System SkinSens™ w wersji Allergoscope™ to jedyny tego typu instrument diagnostyczny korzystający z AI na świecie.
(ii.) system FaceCOV™ w wersji ActiveScan to najnowszej generacji system kompleksowej kontroli dostępu do chronionych obiektów wykorzystujący ultraszybkie algorytmy biometryczne wykonujący jednocześnie automatyczny skan z wykorzystaniem metody termowizyjnej do oznaczenia markerów gorączkowych zakażeń czynnikami infekcyjnymi w tym SARS-COV2. Ten modularny system ma budowę modułowa i może być wyposażony w opcje umożliwiające automatyczny odczyt dokumentów biometrycznych (paszportów UE, itp.), skanowanie odcisków palców, odczyt mikroczipów, skanowanie dokumentów podróży w tym biletów lotniczych, QR kodów dostępowych itp. System ten jest jedynym w UE spełniającym rygorystyczne wymogi normy ISO/IEC 80601-2-59. Przy czym zarówno w USA jak i UE zakazane jest stosowanie systemów nie spełniających tych wymogów, zwłaszcza w obiektach publicznych.
System ten posiada także bardzo szybki algorytm biometryczny który w czasie milisekund jest w stanie zidentyfikować punkty kluczowe twarzy z bardzo dużą dokładnością. Potencjalny rynek dla tego typu systemów jest duży i zależy w dużej mierze od wariantów (modularyzacji) przez analityków the FortuneBusiness jest szacowany na 2.19 mld USD (do 2027) ze stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 8%. Otwiera to dużą szansę rynkową zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę obiektów specjalnych.
OBA SYSTEMY SĄ PRZEZNACZONE WYŁACZNIE DLA ODBIORCÓW PROFESJONANYCH:
1./ placówki medyczne szpitale/gabinety
2./ obiekty publiczne lotniska/dworce itp.
3./ obiekty wojskowe/policyjne itp.
4./ obiekty specjalne i strategiczne zakłady przemysłowe
5./ obiekty hotelowe itp.

Zapraszamy do współpracy handlowej.
Posiadamy opracowaną metodologię komercjalizacji przy niskim lub nawet zerowym nakładzie własnym.
Koszt badania alergologicznego w postaci testów skórnych w Polsce sięga nawet 250 PLN i więcej, co daje konkretną perspektywę zysku, przy założeniu, że ponad 40% populacji prezentuje obecnie objawy alergii.

Kontakt